جشنواره یخ نوردی و ورزش های زمستانی نمایشگاه جهانی کتاب کوهستان آبشار سنگان دره ای زیبا در استان لرستان قله ها و یخچال های منطقه علم کوه دماوند کوه را بشناسیم!

خلاصه‌ی فعالیت‌های کارگروه دیده‌بان کوهستان انجمن کوه نوردان ایران

تلاش در جهت افزایش آگاهی و دانش زیست‌محیطی همگانی، به‌ویژه در میان کوه‌نوردان، کوه‌پیمایان، و طبیعت‌گردان، محور اصلی فعالیت‌های گروه دیده‌بان کوهستان (دکا) است. فعالیت‌های دکا شامل موردهای زیر بوده است:

* حضور موثر در جامعه‌ی کوه نوردی (گروه‌ها و باشگاه‌ها و هیات‌های کوه‌نوردی، فدراسیون کوه‌نوردی، انجمن کوه‌نوردان) و تبلیغ و شناساندن عملی شیوه‌های کوه‌پیمایی هماهنگ با طبیعت.

* اجرا و مدیریت صدها برنامه‌ی آموزش چهره به چهره، پاک‌سازی کوهستان، همایش‌های مناسبتی، و سخن‌رانی، به نحوی که امروزه (تا حد زیادی در نتیجه‌ی فعالیت‌های دکا) موضوع حفظ محیط کوهستان و بازگرداندن پسماندها به شهر، در میان کوه‌نوردان جدی (اعضای باشگاه‌ها و گروه‌های کوه‌نوردی) جا افتاده است.

* همکاری پیوسته با نشریه‌های کوه‌نوردی و طبیعت‌گردی، همچنین مطبوعات عمومی و خبرگزاری‌ها، و حضور گاه به گاه در صدا و سیما؛ تهیه و انتشار صدها مقاله و گزارش و خبر در زمینه‌ی حضور "مسوولیت‌پذیر" در طبیعت.

* ارتباط تشکیلاتی پیوسته با دیگر سازمان‌های مردم‌نهاد زیست‌محیطی، و نیز سازمان‌های دولتی و عمومی مانند سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان میراث فرهنگی، اداره‌های منابع طبیعی، شهرداری‌ها و شوراهای شهر؛ همکاری داوطلبانه در اجرای برنامه های محیط زیستی این سازمان‌ها، ارایه‌ی پیشنهاد و انتقاد - به ویژه در مورد طرح‌های عمرانی که در محیط‌های کوهستانی اجرا می‌شود، دادن پیشنهاد و پی‌گیری ثبت چند منطقه‌ی کوهستانی در فهرست آثار ملی.


شامگاه دیروز - بیستم آذر 1393 - خود را به تالار اُسوه در خیابان انقلاب تهران رساندم تا در جمع گروهی از عاشقان و پیشکسوتان حوزه‌ی کوهستان و کوهنوردی، به مناسبت جشن روز جهانی کوهستان - 11 دسامبر - از دلایلی بگویم که سبب شده تا چکادهای ایرانی، قلب تپنده‌ی این سرزمین باشند؛ قلبی که اینک پوم تاکش با لکنت‌هایی جدی روبرو شده است. یادداشت پیش رو، متن سخنرانی دیشب نگارنده در آن اجتماع پرشور است که البته می‌توانید گزارش مصور آن همایش را در کوه‌نامه ببینید و بخوانید ...


گزارش «کوه نامه» همراه با تصویر را نیز اینجا بخوانید

«جشنواره‌ی کوه‌نوشته‌ها» در راستای هدف‌های بنیاد محمدی‌فر و انجمن کوه‌نوردان ایران برگزار می‌شود. دست اندر کاران جشنواره امیدوارند که بتوانند با معرفی نوشتارهایی که در آموزش کوه‌نوردی، و در حفاظت از محیط زیست کوهستان موثر بوده‌اند، مشوق همه‌ی کسانی باشند که در این راه قلم می‌زنند. در مورد گزینش آثار یادآور می‌شود که در این جشنواره، "آثار برتر" معرفی نمی‌شود و قرار نیست که این رویداد صورت مسابقه بیابد، بلکه فقط چند اثر برگزیده و تقدیر می‌شوند تا به نوعی یک سپاسگزاری از همه‌ی کسانی صورت گیرد که در راه ارتقای کوه‌نوردی و حفاظت از کوه‌ها قلم می‌زنند.

نخستین دوره‌ی این جشنواره، در ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۳ هم‌زمان با «روز جهانی کوهستان» برگزار شد و از این پس هر دو سال یک‌بار برگزار خواهد شد.

هیات داوران این دوره را افراد زیر تشکیل دادند:پنج شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳ و دو رویداد مهم، نخستین دوره‌ی جشنواره‌ی کوه نوشته‌ها و مراسم روز جهانی کوهستان

از ساعت ۱۷ تا ۲۰  سالن اسوه، خیابان انقلاب نبش بهار


خوش حالیم به اطلاع اعضای گرامی انجمن برسانیم که آقای احسان بشیرگنجی از این تاریخ مسؤلیت راهبری کمیته ی روابط عمومی انجمن کوه نوردان ایران را برعهده دارد.
برای احسان در این مسؤلیت جدید آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم که این انتخاب در راستای هدف های انجمن، تاثیرگذار و کارساز باشد.

هیات مدیره علاقمندان به آگاهی از فعالیت‌های انجمن کوه‌نوردان ایران و گروه دیده‌بان کوهستان  (دفتر مرکزی و نمایندگی‌ها) می‌توانند خلاصه‌ای از خبرهای مربوط به سال 92 تا نیمه‌ی تابستان 93 را در ادامه‌ی مطلب بخوانند.


تیم مدیریت انجمن در دوره ی جدید تشکیل شده است از:

محمد نوری؛ بازرس و سرپرست کمیته بازرسی و نظارت

مریم عطاریه؛ دبیر و عضو «دکا» (کارگروه محیط زیست)

مهدی کاسبیان؛ مسوول فنی

جواد نظام دوست؛ خزانه دار

سید مصطفی شکرآبی: روابط عمومی

افسر فراحی شاندیز؛ نایب رییس

پرویز امرایی؛ رییس هیات مدیره

انجمن کوه‌نوردان ایران همه‌ی اعضا و سایر دوستان و علاقه‌مندان را به همکاری با کارگروه‌های مختلف انجمن دعوت می‌کند جلسه‌های هیات مدیره روزهای یک‌شنبه هر هفته از ساعت ۱۷ تا ۲۰ تشکیل می‌شود و حضور در این جلسه ها با هم آهنگی قبلی برای همگان امکان پذیر است. دوستان علاقه‌مند می‌توانند با تلفن انجمن ۶۶۷۱۲۲۴۳ - ۰۲۱ و یا ایمیل info@alpineclub.ir تماس بگیرند و همچنین کانال تلگرامی انجمن:alpineclub_iran@وهمچنین صفحه اینستاگرام انجمنalpineclubofiranمی باشد.چگونگی این همکاری و امکانات و توانایی‌های خود را با ما در میان بگذارید.امروز باخبر شدیم که شهناز قلی زاده عضو هیات مدیره ی انجمن خواهر خود را از دست داده است.
هیات مدیره ی انجمن کوه نوردان ایران برای آن تازه درگذشته شادی روح و برای شهناز قلی زاده صبر و آرامش آرزو می کند.


به اطلاع اعضای محترم می رساند با توجه به پیشنهادها و نظرهای دریافتی اعضا مبنی بر به روز نمودن آیین نامه ها و اساس نامه ی انجمن، در نظر است جلسه ای به همین منظور در تاریخ 93/4/22 راس ساعت 17 در دفتر انجمن تشکیل گردد.
بدین وسیله از همه ی اعضا و صاحب نظران و نمایندگی های انجمن دعوت می شود نظرها و پیشنهادهای خود را در باره ی اساس نامه و آیین نامه های انجمن (قابل دریافت از روی سایت) به انجمن اعلام نمایند.

هیات مدیره 93/4/8


روز یک‌شنبه ۴ خرداد ۹۳ نخستین جلسه‌ی هیات مدیره‌ی جدید انجمن با حضور اعضای هیات مدیره‌ی دوره‌ی قبل و نیز بازرس این دوره تشکیل شد. در این نشست پس از انجام گفتگوها و تحویل اسناد و مدارک دوره‌ی پیش و شنیدن پیشنهاد‌های دوستان، انتخابات داخلی انجمن در دستور کار قرار گرفت که نتیجه‌ی ان به شرح زیر به اطلاع اعضا و دیگر علاقه‌مندان انجمن می‌رسد:
۱- مریم عطاریه دبير
۲- مهدی کاسبیان خزانه دار
۳- عباس محمدی نایب رییس
۴- عباس ثابتیان رییس
جلسه‌های هیات مدیره روزهای یک‌شنبه هر هفته از ساعت ۱۷ تا ۲۰ تشکیل می‌شود.


به اطلاع دوستان و علاقه مندان می رساند که در فرم دعوت اعضای انجمن به مجمع عمومی و نیز در خبر اعلام نتیجه ی انتخابات هیات مدیره و بازرس، اشتباهی رخ داده بود و عنوان نشست "مجمع عمومی فوق العاده" عنوان شده بود در حالی که این نشست "مجمع عمومی عادی به صورت فوق العاده" انجمن بود.

ضمن پوزش از اشتباه پیش آمده در زیر آگهی دعوت اعضا به مجمع عمومی  منتشر می شود.

با احترام

 هیات مدیره

برای دیدن آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی به صورت فوق العاده لطفا اینجا کلیک کنید.

 


 


مجمع عمومی عادی یه صورت فوق العاده انجمن کوه نوردان ایران در روز پنجشنبه مورخ ۱۳۹۳/۲/۲۵ در محل سالن خاقانی با حضور بیش از ۱۷۰ نفر از اعضاء (اصالتا و وکالتا) برگزار شد، در این مجمع پس از ارائه گزارش مالی هیات مدیره، انتخابات دوره جدید هیات مدیره و بازرس انحمن انجام شد و نتیجه ی شمارش آراء دریافتی به ترتیب تعداد رای کاندیداها توسط هیات رییسه مجمع به شرح زیر اعلام شد:

کاندیداهای هیات مدیره

1-عباس محمدی ۱۶۳ رای

2- عباس ثابتیان ۱۶۰ رای

3- مازیار اتوکش ۱۳۴ رای

4- لطیفه بقراط ۱۳۳ رای

5- مهدی کاسبیان ۱۲۲ رای

6- مریم عطاریه ۱۰۴ رای

7- شهناز قلیزاده ۹۶ رای

8- ارژنگ محسنی ۷۶ رای

9- سیامک شایان پور ۲۱ رای

کاندیداهای بازرسی

1- یونس رضاخانی ۱۰۷ رای

2- روح الله بوداقی ۳۷ رای


همزمانی محتوا