جشنواره یخ نوردی و ورزش های زمستانی نمایشگاه جهانی کتاب کوهستان آبشار سنگان دره ای زیبا در استان لرستان قله ها و یخچال های منطقه علم کوه دماوند کوه را بشناسیم!

نهمین جشنواره‌ی یخ‌نوردی و ورزش‌های زمستانی انجمن کوه‌نوردان ایران از تاریخ ۲۰ الی ۲۳ بهمن ۹۴  به سرپرستی "امین دیهیم " در منطقه‌ی رودبار قصران برگزار شد.
جشنواره ساعت ۲۰ روز سه‌شنبه ۲۰ بهمن با گردهم‌آیی شرکت کنندگان آغاز شد و با ثبت نام علاقه‌مندان هر رشته، مدیران و مربیان هر کارگروه به برنامه‌ریزی برای کار آموزشی روز بعد پرداختند.
در این جشنواره سه کارگروه فعال بودند،

    یخ‌نوردی با مدیریت حسن جواهرپور و همکاری مسعود حمیدی،  سیامک شمس الدین، افشین یوسفی، عباس میگونی و خدایار ملکی
    کوه‌پیمایی با مدیریت مهدی هنرمند
    اسکی با مدیریت وحید بهرامی و همکاری رضا گلباز حق و محمد عصاری نژاد

کارگروه‌ها با توجه به سطح آمادگی شرکت کنندگان و تعداد آنها، با بهره بردن از مربیان خوب و با تجربه،  به آموزش مسایل نظری و عملی هر رشته می‌پرداختند.

در جشنواره‌ی نهم، ۶۴ ورزش‌‌کار از یازده شهر کشور شرکت داشتند که در سالن ورزشی بزرگ، گرم و مجهز شهدای میگون اسکان یافتند، ورزش‌کاران هرروز ساعت ۸ صبح با مینی‌بوس به محل آموزش خود ( مدرسه‌ی یخ‌نوردی میگون، یخ‌شار طبیعی آب‌نیک و پیست اسکی شمشک) می‌رفتند و ساعت ۱۵ به محل اسکان بازمی‌گشتند. کلاس‌‌های آموزش تئوری کارگروه‌ها هرروز از ساعت ۱۷ پس از استراحت و خوردن ناهار تشکیل می شد.
پنج‌شنبه شب (شب ۲۲ بهمن) ، پس از یک راه‌پیمایی کوتاه، ورزش‌کاران دور آتشی گرد آمدند و با آش رشته از آنان پذیزایی شد و سرانجام مراسم پایانی ساعت ۱۵ روز جمعه در حضور مسئولان، مربیان و شرکت کنندگان برگزار شد و طی آن هدیه‌هایی به رسم یادگار به ورزشکاران داده شد.

انجمن کوه‌نوردان ایران وظیفه‌ی خود می‌داند که از حامیان این دوره از جشنواره که نام آنها در پی می‌آید سپاس‌گزاری کند، تردیدی نداریم که با پشتیبانی آن ها موفق شدیم جشنواره‌ی نهم را با چنین کیفیت خوب و بالایی برگزار کنیم.

شهرداری اوشان، فشم، میگون/ مدرسه‌ی یخ‌نوردی میگون/  پیست اسکی شمشک/ شرکت ره‌نگار نمایندگی فروش محصولات گارمین (Garmin)/  آیسی مانکی تولید کننده‌ی نوشیدنی‌های ورزشی/شرکت صانع طب /شرکت برنا مرهم سیمرغ /فروشگاه‌های K2 / آپامهر /  شکوه / زاگرس رنج / آلپ و  شیرپلا

در نظر سنجی از شرکت کنندگان این دوره، همگی به سطح بالای علمی و آموزشی و کیفیت خوب برگزاری جشنواره اشاره داشته‌اند.

در ادامه تعدادی از تصاویر این فستیوال را مشاهده می کنید :