جشنواره یخ نوردی و ورزش های زمستانی نمایشگاه جهانی کتاب کوهستان آبشار سنگان دره ای زیبا در استان لرستان قله ها و یخچال های منطقه علم کوه دماوند کوه را بشناسیم!

باشگاه کوه نوردی و اسکی دماوند تقدیم می کند!

 

کتاب تکنیک های جدید در یخ نوردی و صعودهای ترکیبی – نوشته افشین یوسفی.

باشگاه کوه نوردی واسکی دماوند در سال جاری اقدام به چاپ کتابی با عنوان تکنیک های جدید در یخ نوردی و صعودهای ترکیبی- نوشته افشین یوسفی نموده و این کتاب را در زمستان 95 به علاقه مندان این رشته عرضه می دارد. شرح مختصری درباره کتاب: ویرایش اول این کتاب با نام "یخ نوردی و صعودهای ترکیبی از مقدماتی تا پیشرفته" در تابستان 1385 به چاپ رسید. به دلیل نبود مرجعی کاملا تخصصی در مورد یخ نوردی و درای تولینگ تا آن زمان، چاپ اول کتاب بسیار مورد توجه علاقه مندان قرار گرفت و تمامی نسخ آن بسرعت به پایان رسید. ویرایش اول این کتاب در جشنواره کتاب های کوه نوردی ایران (جشنواره کوه نوشته ها) در سال 1393 به عنوان کتاب برتر آموزشی کوه نوردی به واسطه استفاده بجا از متون تخصصی و شکل های آموزشی انتخاب گردید. اما از آن زمان تاکنون بسیاری از تکنیک ها و ابزارهای یخ نوردی دچار تغییر و تحول شده است. در این ویرایش ابزارهای یخ نوردی و بسیاری از تکنیکهای یخ نوردی بروز شده و تاریخ یخ نوردی و مسابقات یخ نوردی ایران نیز تکمیل شده است. همچنین قوانین مسابقات یخ نوردی نیز به انتهای این کتاب افزوده شده است. اکنون ویرایش جدید این کتاب در 256 صفحه و 14 فصل با شکلی کاملا متفاوت به شرح زیر تدوین شده است:

1- تعهدات زیست محیطی و آشنایی با عوارض یخچالی.

2- ابزارهای یخ نوردی.

3- گره ها.

4- تکنيک های پايه (تکنيک های کلاسيک).

5- صعود آبشار های عمودی (تکنيک های مدرن).

6- صعود سرطناب و روش های نصب ميانی.

7- کارگاه ها.

8- تاکتيک های صعود بلند.

9- صعودهای ترکيبی و درای تولينگ.

10- تکنیک ها و کارگاه های فرود در یخ نوردی.

11- تمرينات یخ نوردی.

12- رسم کروکی و نظام درجه بندی در یخ نوردی.

13- تاریخچه یخ نوردی و مسابقات آن.

14- مسابقات یخ نوردی (چگونگی برگزاری و قوانین).

این کتاب در تعداد بسیار محدود (300نسخه) و در نیمه اول دی ماه در باشگاه دماوند عرضه می گردد. به دلیل محدودیت در عرضه این کتاب در چاپ اول (با قمیت حمایت شده) ، باشگاه های کوه نوردی، گروه ها، علاقه مندان به یخ نوردی و اعضای باشگاه می توانند جهت پیش خرید یا رزرو، نام و تعداد نسخ درخواستی خود را به باشگاه کوه نوردی واسکی دماوند اعلام نمایند. (تلفن باشگاه دماوند: 66717639 فکس: 66743444 ) قیمت این کتاب به دلیل حمایت باشگاه دماوند از کوه نوردان و توسعه ورزش کوه نوردی فقط در چاپ اول( با 50 % سوبسید و کمک مالی باشگاه دماوند) 10 هزار تومان خواهد بود.

alpineclub_iran@

Instagram.com/alpineclubofiran