اخباراخبار دفترمرکزی

صورتجلسه هیات مدیره انجمن کوهنوردان ایران (آنلاین)

مورخ : 1399/01/31

اسامی حاضرین:

خانم اختر شاندیز، آقایان محمد نوری، رشتچی، یونس رضاخانی، عرب ورامین

اسامی غایبین:

آقایان شایانپور، غلامحسینی

افراد میهمان:

آقایان مشیر هاشمی، اشکان آرونی (از واحد فن آوری اطلاعات انجمن)

دستور جلسه:

  • بررسی و بحث پیرامون آیین نامه کارگروه گنجینه و آثار کوهنوردی انجمن کوهنوردان ایران

  • بررسی نحوه برگزاری مجمع و آمادگی مقدمات آن

  • آماده کردن گزارش مالی جهت ارایه به مجمع

  • بررسی نحوه برگزاری انتخابات بازرس

اولین جلسه هیات مدیره در سال 1399 راس ساعت 19:00 مورخ 1399/01/31 بصورت غیرحضوری (Online)، پیرامون دستورجلسه برگزار گردید. صورتجلسه مربوطه به تفکیک دستور جلسه و به شرح زیر تقدیم میگردد:

  • بررسی و بحث پیرامون آیین نامه کارگروه گنجینه و آثار کوهنوردی انجمن کوهنوردان ایران

در ابتدا آقای محمد نوری خلاصه ای از اقدامات صورت گرفته توسط ایشان پیرامون موضوع مذکور بیان فرمودند. این اقدامات شامل تهیه پیش نویس آیین نامه ای با مشارکت آقای عباس محمدی می باشد. آیین نامه مذکور جهت اطلاع همکاران در دسترس ایشان قرار گرفته است. از جمله موارد ذکر شده در این پیش نویس نحوه اداره موزه بصورت هیات امنای می باشد ، که این موضوع موجب ارایه نقطه نظرهای متفاوت از سوی دوستان شد.

در ادامه مطلب سرکار خانم اختر شاندیز عنوان فرمودند که پیش نویس فعلی با اتکا به نحوه مدیریت موزه هایی که هم اکنون بعنوان بخشی از سازمان های دولتی مشغول به فعالیت می باشند، الگو برداری شده است.

آقای رشتچی در این خصوص اعلام نظر فرمودند که، بهتر است این آیین نامه به گونه ای تهیه گردد که تضمین کننده موجودیت آن بعنوان  بخشی از ماهیت حقوقی انجمن کوهنوردان ایران باشد.

آقای عرب ورامین با اشاره به موضوع مطرح شده توسط آقای رشتچی، عنوان فرمودند که، ماهیت مدیریت هیات امنایی برای آثار و گنجینه های انجمن بیانگر موجدیت مستقل از انجمن می باشد.

در نهایت، آقای رضاخانی پیرامون مطالب بیان شده از سوی دوستان مطالبی بشرح زیر بیان فرمودند.

ایشان متذکر شدند که بخش عمده ای از آثار موجود در موزه نتیجه تلاش، هم اندیشی و مشارکت گروهی کوهنوردان عزیزی می باشد که سال های متمادی همراه و یار انجمن کوهنوردان ایران بوده اند. ایشان یادآور شدند ، با توجه به اینکه مسئولیت هیات مدیره انجمن در ادوار مختلف، با افرادی با نقطه نظرهای متفاوتی بوده است، بهتر است این آیین نامه بگونه ای تنظیم گردد که تضمین کننده حفظ این آثار در چهار چوب ماهیت حقوقی انجمن باشد.

در انتها مقرر شد سرکار خانم شاندیز جلسه ای با حضور دوستان دست اندرکار موضوع گنجینه و آثار تشکیل و مسائل فوق را مورد بررسی قرار دهند.

 

  • بررسی نحوه برگزاری مجمع و آماده کردن مقدمات آن

در خصوص نحوه برگزاری مجمع، آقای نوری بازرس محترم اعلام فرمودند، تاریخ قانونی برگزاری مجمع مبتنی بر اساسنامه، اردیبهشت ماه می باشد. اما در اساسنامه ذکر شده است چنانچه شرایط ویژه ای رخ دهد که مانع از برگزاری مجمع باشد، اساسنامه این اختیار را به هیات مدیره میدهد که این تاریخ را به عقب بیاندازد.

همچنین آقای رضاخانی عنوان فرمودند که، چنانچه شرایط برای برگزاری حضوری مجمع مهیا نشد، واحد فن آوری اطلاعات این آمادگی را داشته باشد تا مجمع را در حد امکانات بصورت غیر حضوری برگزار نمایند.

همچنین آقای عرب ورامین در این خصوص اعلام نمودند که بهتر است که انجمن در خصوص تاریخ برگزاری مجمع اطلاعیه برای اعضا صادر نماید.

در پایان مقرر شد آقای عرب ورامین متن اطلاعیه مذکور را آماده و جهت درج در وب سایت انجمن، در اختیار آقای مشیر هاشمی قرار دهند.

 

  • آماده کردن گزارش مالی جهت ارایه به مجمع

آقای رضا خانی از آقای عرب ورامین درخواست کردند که صورت های مالی را جهت ارایه در مجمع آماده بفرمایند.

آقای نوری در خصوص آماده کردن گزارش مالی یادآور شدند که، بر اساس اساسنامه، گردش حساب های انجمن باید تا برگزاری مجمع بسته شود و مبلغی بعنوان تنخواه در اختیار واحد مالی انجمن قرار گیرد.

در پایان مقرر شد آقای عرب ورامین اقدام به تهیه گزارش مالی سال گذشته جهت ارایه در مجمع بفرمایند.

 

  • بررسی نحوه برگزاری انتخابات بازرس

آقای رضاخانی در خصوص برگزاری انتخابات مجمع مطالبی بشرح زیر بیان فرمودند.

نخست اینکه انجمن با کمک آقای بختیاری – مسئول محترم کارگروه نمایندگی ها – به اعضای انجمن اعلام نمایند که، چنانچه داوطلب پست بازرس انجمن هستند ، بصورت مکتوب واز طریق خط فکس انجام اعلام آمادگی نمایند.

همچنین ایشان فرمودند واحد فن آوری اطلاعات انجمن آمادگی داشته باشد تا در صورت نیاز، انتخابات را از طریق وب سایت انجمن و بصورت غیر حضوری برگزار نمایند. که در این خصوص آقای مشیر هاشمی اعلام آمادگی فرمودند.

در ادامه آقای عرب ورامین یادآوری فرمودند انتخابات باید به گونه ای برگزار شود که مورد تایید وزارت کشور باشد.

در پایان آقای رضاخانی و سایر همکاران از واحد فن آوری اطلاعات انجمن-آقایان اشکان آرونی، امیرحسین صالحی و مشیر هاشمی- بابت اجرای پروژه وب سایت جدید انجمن و امکان برقراری جلسات آنلاین ابراز خرسندی نموده و مراتب سپاس و قدردانی خود را از ایشان اعلامفرمودند. 

 

عکس های جلسه:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا