اخباراخبار دفترمرکزی

گزارش برنامه پیمایش زمستانی خط الراس علم کوه تا دماوند زمستان ۱۳۹۹

پیمایش زمستانه خطالراس البرز مرکزی

سخن از کوه و فتح می شود انسان به یاد پیشکسوتان می افتد که با لوازم و تجهیزات قدیم با صبر و کوشش مردانه و جانگیر برای موفقیت و ارتقای سطح کوهنوردی کشور تلاش می کردند. این خود بهانه ای می گردد تا جمع یاران با وفا به منظور قدردانی از زحمات پیشکسوت و بزرگ مرد کوهستان استاد محمد نوری دست در دست یکدیگر نهاده تا بار دیگر همت و توانایی خود را که در سال ۱۳۹۸ شروع و به موفقیت کامل نرسید مجددا در زمستان ۱۳۹۹ وبا پیمایش کامل خط الراس علم کوه به دماوند به اجرا گذاشته و ثابت نمایند که با تلاش و کوشش فراوان میتوان هر شکستی را به پیروز و موفقیت تبدیل نمود .

لذا تصمیم بر آن شد که در زمستان ۱۳۹۹ خط الراس علم کوه تا دماوند به طور کامل پیمایش گردد که شامل صعود قله علم کوه از مسیر سیاه سنگها و پیمایش خط الراس خرسانها ، ویران کوه و لشگرک هاو ادامه خط الراس تا دماوند بود در برنامه قرار گیرد.

همانطور که میدانید اجرای برنامه هایی در این سطح و با این مدت زمان نیاز به برنامه ریزی دقیق و طولانی چه از لحاظ آمادگی جسمانی و چه از لحاظ تدارکات دارد.
برنامه آمادگی جسمانی تیم از ابتدای سال ۹۹ شروع گردیدواز اوایل پاییز ۹۹ با شدت بیشتر که شامل دو روز در هفته تمرین Skyrunning و همچنین اجرای برنامه های کوهنوردی متناسب با تمرینات جهت اجرای برنامه اصلی در اواخر هفته بود می شد. همچنین در تابستان و پاییز با اجرای چند برنامه، تدارکات لازم در نقاط تعیین شده جهت بارگذاری منتقل گردید.

لازم میدانیم قبل از ارائه گزارش پیمایش زمستانی خط الراس علم کوه تا دماوند ، اهم فعالیت هایی که در سالهای قبل در زمستان بر روی این خط الراس عظیم صورت پذیرفته را بصورت خلاصه خدمتتان ارائه کنیم.لازم به یادآوری است، این تمام اطلاعاتی هست که ما توانسته ایم از منابع مختلف از جمله اینترنت و همچنین از استاد محمد نوری و آقای نیما اسکندری گردآوری کنیم.

واگر فعالیت دیگری انجام شده و در این گزارش به آنها اشاره نگردیده را به منزله بی اطلاعی ما از انجام فعالیتهای بدین شکل در منطقه منظور فرمایید.

در زمستان سال ۷۵ استاد محمد نوری موفق به پیمایش خط الراس علم کوه به کندوان گردیده و درسال ۷۶ نیز به همراه مرحوم غدیر یزدانی پیمایش زمستانه خط الراس دماوند به علم کوه رو طی ۵ مرحله با موفقیت به اجرا گذاشتند. همچنین درسال ۱۳۹۷ تیمی به سرپرستی جناب آقای نیما اسکندری موفق شدند در مدت زمان ۱۵ روز خط الراس دماوند به آزاد کوه را در زمستان پیمایش نمایند.

حال سعی داریم تا به صورت روز شمار گزارشی مفید از اجرای برنامه در اختیار علاقمندان قرار دهیم . امید است که مفید فایده قرار گیرد. این گزارشات به صورت متوالی در سایت باشگاه و  کانال تلگرامی باشگاه کوهنوردی بینالود قرار خواهد گرفت.

ادامه گزارش در لینک زیر: 

گزارش برنامه پیمایش زمستانی خط الراس علم‌کوه تا دماوند زمستان 1399

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا